Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

Dzieci to mali odkrywcy, którzy uczą się przez działanie. Zabawa daje maluchom świetną okazję do rozwijania i ćwiczenia nowych umiejętności we własnym tempie, podążając za jego unikalnymi zainteresowaniami. Dlatego zabawki, które znajdziesz na bebetu.pl, mogą w istotny sposób kształtować jego rozwój.

Aktywne filtry

Jak wybrać odpowiednie zabawki dla trzylatków?

Chociaż może się wydawać, że wybór zabawek dla małych dzieci powinien być łatwy, po wejściu do sklepu z ilość opcji może być przytłaczająca. Istnieje ogromna gama zabawek, które zostały opracowane dla małych dzieci. Jak wybrać te, które są odpowiednie dla Twojego dziecka? Jak rozpoznać, które są wysokiej jakości, a które przetrwają? Co zainteresuje Twoje dziecko na dłużej niż kilka dni lub tygodni? Oto siedem czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze zabawek dla malucha.

Zalecany wiek: czego potrzebuje 3-latek?

Dzieci rozwijają się w różnym tempie. Dobrze jest wybierać zabawki, które pasują do etapu rozwojowego dziecka, a także jego zdolności uczenia się, umiejętności i zainteresowań. Świętuj kamienie milowe rozwoju swojej pociechy z wyjątkowymi zabawkami.

Inne będą zabawki dla 2 latka, a inne zabawki dla 4 latka. Trzylatki potrzebują zabawek edukacyjnych i materiałów do nauki. Wspieraj rozwój swojego dziecka i jego umiejętności: umiejętności społeczne, nowe słownictwo, umiejętności poznawcze, umiejętności czytania i pisania, umiejętności fizyczne.

Zainteresowania

Dzieci też mają różne zainteresowania. W naszej ofercie znajdziesz zabawki dla 3 latka chłopca jak drewniane ciężarówki, samochodziki czy statki. Oferujemy również zabawki dla 3 latka dziewczynki np. przenośne kuchenki. Jednak nie wszystkie dziewczynki polubią zabawę lalkami, a nie dla każdego chłopca będą interesujące pojazdy. Wybierz odpowiednie zabawki dla 3 latki i 3 latka, pozwalając swojej pociesze na rozwój indywidualnych zainteresowań.

Rozwój umiejętności

Dzieci w tym wieku mogą już szybciej rozpoznawać kolory, kształty, cyfry i litery niż młodsze maluchy. Te nowe umiejętności mogą sprawić, że edukacyjne zabawki dla 3 latka to świetny wybór. Wybierz produkt, który pomoże zdolnościom Twojego dziecka przejść na wyższy poziom lub coś, co Twoja pociecha będzie chciała z przyjemnością opanować.

Kup zabawkę, która zachęca do interakcji i pomaga w tworzeniu więzi między Tobą a Twoim dzieckiem lub wśród dzieci. Zachęca to również malucha do kontaktów towarzyskich i daje mu lepsze zrozumienie otoczenia.

Bezpieczna zabawa

Wybierz produkt, który nie ma małych części ani ostrych krawędzi. Postaw również na zabawki dla 3 latka wykonane z materiałów bezpiecznych dla dzieci, wolnych od toksycznych chemikaliów czy metali ciężkich. Nawet jeśli niektóre produkty mają ograniczenia wiekowe 3+, powinno się zachować ostrożność, szczególnie jeśli Twoja pociecha nadal uwielbia wkładać rzeczy do buzi.

Zaangażowanie

Dawanie „zaawansowanych” zabawek, aby pomóc dzieciom w nauce, jest kuszące. Jednak produkty, które przekazują zbyt wiele informacji lub zawierają wiele różnych elementów, mogą wydawać się zbyt skomplikowane dla Twojego maluszka. Przez to dzieciątko może stracić zainteresowanie, jeśli nie zrozumie podstawowej mechaniki działania danej zabawki. Czasami najlepiej jest wybrać wciągające zabawki dla 3 latków, które są proste i pasują do ich wieku, ale pozwalają wykorzystać wyobraźnię.

Wartość edukacyjna

Rozważ zaoferowanie dziecku zabawek o różnych wartościach edukacyjnych, aby mogło rozwijać odmienne aspekty uczenia się i znajdować nowe sposoby na zabawę. Rozwój każdego dziecka jest wyjątkowy i nie każdy maluch musi być w równym stopniu zdolny do uczenia się i chwytania pojęć. Sprawdź zabawki edukacyjne dla 3 latków i wybierz te, które spodoba się Twojej pociesze.

Stosunek jakości do ceny

Czy Twoje dzieci wyrosną z zabawek już po kilku miesiącach? Na szczęście wiele zabawek dla starszych dzieci może nadal być interesującymi, gdy maluchy dorosną. Warto również sprawdzić jakość zabawki dla dzieci, ponieważ niektóre produkty, choć będą tańsze, mogą być niebezpieczne lub łatwo się zepsuć.

Jakie zabawki lubią 3-latki?

Zabawki pozwalają dziecku uczyć się podczas zabawy, pomagając dbać o wszechstronny rozwój. Poniżej znajdziesz rozmaite płaszczyzny, na które mogą wpływać rozmaite produkty.

Wybierz zabawki, które można wykorzystać na różne sposoby

Maluchy uwielbiają rozbierać, składać, wyciągać, wkładać, dokładać i budować. Wybierz zabawki, które są „otwarte”, a Twoje dziecko może używać ich w wielu różnych zabawach. Na przykład drewniane klocki można wykorzystać do budowy drogi, zoo, mostu lub statku kosmicznego. Takie zabawki pobudzają wyobraźnię Twojego dziecka i pomagają mu rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.

Sprawdź zabawki interaktywne

Interaktywne zabawki dla dzieci to takie, które bawią i uczą. Bawią, bo błyszczą, wibrują, a nawet mówią, co na długo przykuwa uwagę maluchów i wywołuje uśmiech na ich twarzach. Z drugiej strony uczą, ponieważ interakcja między dzieckiem a zabawką prowadzi do nauczenia się nowej umiejętności lub rozwinięcia już istniejącej. Maluch wchodzi z nimi w kontakt, a zabawka dla 3 latka reaguje. Zakres funkcji tego typu sprzętu jest imponująco szeroki.

Wchodząc w kontakt z zabawką, dziecko najpierw poznaje zasadę przyczyny i skutku. Zabawki sensoryczne dla 3 latka to pierwszy krok do pobudzenia zmysłów: wzroku, słuchu i dotyku. Młodsze dzieci mogą ćwiczyć mięśnie poprzez interakcje z zabawkami, takie jak wyciąganie ręki i ściskanie zabawki, podczas gdy starsze dzieci mogą uczyć się nowych umiejętności, takich jak poszerzanie słownictwa lub ćwiczenie języka obcego. Bardziej złożone zabawki interaktywne dla 3 latka pomagają rozwinąć koncentrację, pamięć, wyobraźnię, a nawet umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów.

Otrzymane bodźce sprawiają, że maluch chętniej wchodzi w różnego rodzaju kontakt – po prostu będzie bardziej aktywny i ciekawy świata. Stymulacja fizyczna skłania dzieci do rozwijania zarówno zdolności manualnych, jak i motorycznych: raczkowania i chodzenia.

Poprzez interakcję z zabawkami interaktywnymi dziecko może rozwinąć niemal tyle umiejętności, ile jest rodzajów takich akcesoriów. Maluch z powodzeniem zapozna się z kolorami, cyframi, literami, ale także z głosami zwierząt i dźwiękami różnego sprzętu, a nawet z najsłynniejszymi piosenkami wielkich kompozytorów. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia producentów.

Szukaj zabawek, które będą rosły wraz z dzieckiem

Wszyscy mieliśmy doświadczenie w kupowaniu zabawki, którą nasze dziecko bawi się przez dwa dni i nigdy więcej jej nie dotyka. Możesz się przed tym uchronić, szukając zabawek, które mogą być wykorzystywane na różnych etapach rozwoju. Na przykład małe plastikowe zwierzątka są interesujące dla malucha, który może bawić się nimi, próbując zgadnąć, jakie wydają dźwięki, podczas gdy starsze dziecko może wykorzystać je do odegrania wymyślonej przez siebie historii.

Wybierz zabawki, które zachęcają do eksploracji i rozwiązywania problemów

Zabawa daje dzieciom szansę na ciągłe ćwiczenie nowych zdolności. Produkty, które pozwalają na samodzielne wymyślenie czegoś, rozwijają umiejętność logicznego myślenia i pomagają im wytrwale rozwiązywać problemy. Wpłyną również na pozytywny rozwój umiejętności relacji przestrzennych (zrozumienie, jak rzeczy do siebie pasują), koordynację ręka-oko i umiejętności motoryczne (używanie małych mięśni dłoni i palców). Przykładowo Twojemu dziecku mogą się spodobać puzzle, artykuły plastyczne, takie jak glina, farba, kredki lub ciastolina, klocki do budowania.

Szukaj zabawek, które pobudzają wyobraźnię Twojego dziecka

W trzecim roku życia dziecka jego kreatywność rośnie, dzięki zabawie w przyjmowanie ról czy wyobrażanie sobie, że dany przedmiot jest w rzeczywistości czymś innym. Może Twoje dziecko chce zostać potężnym władcą, dla którego drewniane klocki to pyszne ciastka? Poszukaj zabawek, z których Twoje dziecko może korzystać, gdy wymyślaj i odgrywa historie. Zabawa w udawanie buduje umiejętności językowe i umiejętność czytania i pisania, rozwiązywania problemów oraz sekwencjonowania (umieszczania wydarzeń w logicznej kolejności).

Daj dziecku szansę na zabawę „prawdziwymi” przedmiotami

Twój maluch zaczyna być dobry w rozumowaniu, jak działają przedmioty w jego otoczeniu, na przykład piloty do telewizora lub włączniki światła. Powoli staje się również zainteresowany zabawą z Twoimi rzeczami, takimi jak telefon komórkowy, ponieważ dzieci uczą się poprzez obserwację i naśladowanie innych. Takie zabawki, które wyglądają jak przedmioty prawdziwego użytku, pomagają dzieciom rozwiązywać problemy, uczyć się relacji przestrzennych i rozwijać zdolności motoryczne. Przykłady zabawek to np. plastikowe naczynia i jedzenie, klucze do zabawy, telefon-zabawka, instrumenty muzyczne, miotły, mopy, szczotki i szufelki.

Wybierz zabawki przygotowujące do pisania i czytania

Książki, magnetyczne litery alfabetu i przybory plastyczne, takie jak markery, kredki i farby do malowania palcami, pomagają maluchowi rozwijać wczesne umiejętności pisania i czytania. Wybierz zabawne i urocze książeczki dla dzieci i razem zagłębcie się w świat bajek i magii. Możesz znaleźć wiele książek pełnych fantastycznych historii, ale również takie, które pozwalają dzieciom lepiej zrozumieć otaczający je świat.

Szukaj zabawek, które zachęcają Twoje dziecko do aktywności

Małe dzieci wykonują wszelkiego rodzaju fizyczne sztuczki, ponieważ stają się coraz silniejsze i bardziej pewne siebie w swoim ciele. Zadaniem każdego rodzica jest być wdzięczną publicznością dla najnowszego osiągnięcia dziecka na placu zabaw! Poszukaj zabawek, które pomogą Twojemu maluchowi ćwiczyć obecne umiejętności fizyczne i rozwijać nowe.

Szukaj zabawek, które wspierają zabawę międzypokoleniową

Chociaż dorośli i dzieci mogą bawić się razem prawie wszystkim, istnieją zabawki zaprojektowane z myślą o uczestnictwie dorosłych. Gry planszowe – które wymagają korzystania z pamięci lub nie wymagają czytania – dostarczają masy frajdy dla wszystkich grup wiekowych. Rozważ rozpoczęcie rodzinnej nocy gier, kiedy wszyscy domownicy będą razem się bawić. Gry planszowe zachęcają do rozwoju umiejętności liczenia, dopasowywania i zapamiętywania, a także umiejętności słuchania i samokontroli (gdy dzieci uczą się przestrzegać zasad). Pielęgnują także umiejętności językowe i budowania relacji. Kolejną ważną korzyścią jest nauczenie dzieci, jak być zwycięzcą i jak radzić sobie z przegraną.

Budowanie wieży z klocków, kolorowanie czy „gotowanie” na dziecięcej kuchence – wiele zabawek umożliwia Twojemu dziecku samodzielną zabawę. Ale nie lekceważ swojej roli. To rodzic jako pierwszy pokazuje swojej pociesze, jak układać te klocki czy w jaki sposób przyrządzić daną potrawę. A kiedy siedzisz obok swoich dzieci i malujesz, kolorujesz z nimi lub czytasz historię, poświęcasz im uwagę, której potrzebują, aby budować poczucie własnej wartości i czuć się kochanym i bezpiecznym. Zabawki są narzędziem, które pomaga dzieciom się rozwijać, ale to rodzice dbają o ten rozwój.